logo
Fehmi Koru yine Gülen'le görüşebilir - ÖZEL

Fehmi Koru yine Gülen'le görüşebilir - ÖZEL

Cumhurbaşkanı Gül adına Fethullah Gülen'le görüşen Fehmi Koru, yine ABD'de.

Bir zamanlar Zaman Gazetesi'nde yazan Fehmi Koru, yine ABD'ye gitti. Son günlerde gündeme Cumhurbaşkanı Abdullah Gül adına Fethullah Gülen ile görüşmesi ve bu görüşmeden Gül'e ve Başbakan Tayyip Erdoğan'a elinde bir mektupla dönmesi ile gelen Koru, bir kez daha ABD'ye uçtu. 

Fehmi Koru'nun ikinci defa Fethullah Gülen ile görüşeceği iddia ediliyor. Hocaefendi'nin yazdığı mektuba karşılık Gül'ün söylemek istedikleri olduğu ve bunları yazılı olarak olmasa da sözlü olarakGülen'e Fehmi Koru aracığıyla iletmek istediğikonuşuluyor. 

Cumhurbaşkanı Gül'ün "yüksek gerilimde"hükümetin değil, cemaatin yanında yer aldığı ileri sürülüyor. 

NEDEN FEHMİ KORU? 

Fehmi Koru, Zaman Gazetesi'nin ilk kurulduğutarih olan 3 Kasım 1986 tarihinde tepedeki isimdi. Zaman'da 12 yıl başyazarlık yapan Fehmi Koru1998'de Zaman'dan ayrıldı. Kasım 2007'de iseZaman Grubu'na bağlı olarak İngilizce yayın yapan Today's Zaman'da yazmaya başladı. Fehmi Koru, Şubat 2011'de tekrar Zaman Gazetesi'nde yazmaya başlamış, Temmuz 2011'de ise Star Gazetesi'ne geçmesi sebebi ile Zaman'daki yazılarını sonlandırmıştı. 

Fehmi Koru'nun 2011'de yazarlığa tekrar başlaması, gazetenin bugünkü Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı tarafından "O, şimdi yeniden Zaman'da. 13 sene aradan sonra 'yuva'ya döndü. Özlemişiz!" diye değerlendirilmişti. 

Fehmi Koru halen Star Gazetesi'nde yazıyor. Yani Koru, hem cemaat için, hem de AK Parti iktidarı için önemli isimler arasında bulunuyor. Bunu bilen Gül, aynı zamanda okul arkadaşı olan Koru'yu cemaatin lideri Gülen ile görüştürüyor, fikirlerini alıyor.

Top