logo
 Ankara Karadenizliler Derneği  KAR-DER'den Yayla Şenlikleri

 Ankara Karadenizliler Derneği  KAR-DER'den Yayla Şenlikleri

Ankara Karadenizliler Derneği Tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel KAR-DER Karadeniz Yayla Yayla Şenlikleri 7-8 Haziran 2008 tarihinde yapıldı

 Ankara Karadenizliler Derneği Tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel KAR-DER Karadeniz Yayla Yayla Şenlikleri 7-8 Haziran 2008 tarihinde KAR-DER Ormanı Meşelidağ Karapürçek'te Zonguldak'tan Artvin'e kadar  Karadeniz İllerinin katılımıyla coşkuyla kutlandı.Yöresel sanatçıların yer aldığı şenliklerde 2. gün yaklaşık olarak 10 bin kişinin katılımına sahne oldu.


    Rizeliler Dernekler Federasyomu çatısı altında yer alan Çayelililer Dernek Başkanı Fatih İslam KARAO?LU Çay TV ye vermiş olduğu demeçte bu tip etkinliklerin çok güzel olduğunu tüm Karadenizlileri kaynaştırdırğını sosyal ve kültrürel yönlerimizi arttırdığını ve bu organizasyona devamlı olarak katılacaklarını bildirdi.


    Ayrıca Dernek Kurucusu Orhan MEYDAN, Üst Kurul Delegesi Ahmet Galip KARAO?LU, Sayman Mehmet Celal ARICI ile Kültür Bakanlığı Sanatçısı Emin YA?CI şenliklerin Karadenizlileri kaynaştırdığını bildirerek teşekkürlerini iletmişlerdir.Katılımın çoğunluğunun gençlerden oluşması memnuniyet yaratmıştır.
   Siyasilerin yoğun ilgisini çeken organizasyona Altındağ Belediyesi,Yenimahalle Belediyesi,Mamak Belediyesi, Keçiören Belediyesi ile Karadenizli Bakanlardan Enerji Bakanı Hilmi GÜLER, Devlet Bakanı Sait YAZICIO?LU, diğer Bakanlar ile adınız sayamadığımız bir çok yöre milletvekili desteklerini vermişlerdir.
   

Top