logo
Feshane?de Büyük Skandal!

Feshane?de Büyük Skandal!

Feshane?de bugün resmi açılışı yapılan Trabzon Tanıtım Günleri?nde yöresel gıda ürünlerinin satışına izin verilmedi.

Feshane’de düzenlenen yöre günleri etkinliklerinin, özellikle Karadeniz vilayetlerinin organizasyonlarında ziyaretçilerin önemli bir bölümünün ziyaret sebebi olan yöresel gıda ürünlerini satmak için standlarda yerlerini almaya hazırlanan satıcı firmalar kötü bir sürprizle karşılaşıp şoke oldular.

Feshane’de her yıl stand kiralayıp satış yapan bir satıcının görüşlerine başvurduk ve kendisinden şu açıklamaları dinledik.

“Geçtiğimiz günlerde Feshane’de düzenlenen Sinop Günleri’nde bir vatandaş yediği peynirden ötürü gıda zehirlenmesi yaşamış ve bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi açık gıda satışını yasaklamış. Bizim bundan haberimiz yoktu. Benim tahminim, TDF yetkilileri Trabzon Günleri başlayana kadar problemi çözebiliriz diye düşündüler. Fakat oraya gittiğimizde kamyonların kapısının bile açılmaması emriyle karşılaştık. Ben ve benim gibi başka esnaf arkadaşlar ortalama beşer ton mal getirdik. Personel, ulaşım ve konaklama masrafları boşuna gitti. Benim ürünlerimin tamamı doğal, gıda standartlarına uygun ve bütün şartlara haiz durumda.”

"Belli ölçü ve kurallar getirilir, onlara uyanlara izin verilir uymayana verilmez. Bunu anlayabiliriz ama hiç haber vermeden, biz kalkıp buralara kadar gelmişken böyle bir muameleyle karşılaşmak kabul edilebilir değildir."

Trabzon çöpe atıldı!

Trabzonlu bakanlarımız, vekillerimiz, sivil toplum kuruluşu yetkililerimiz arkamızda durmamışlar, haklarımızı savunmamışlardır. Seçim öncesi Trabzon’u ilçe ilçe gezip, bol bol vaat vermelerinin bir anlamı yoktur. Böyle bir günde bizi yalnız bırakmışlardır. Feshane’de Trabzonlu olmayan, kalite standardı düşük mal satanlar da vardı. Fakat biz hem Trabzonluyuz hem de mamullerimizin kalitesi tescilli ve ortada. Feshane’de Trabzon çöpe atılmıştır.”

Biz de zor durumda kaldık

Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun bir yönetim kurulu üyesi de Karadeniz Manşet’e verdiği demeçte “Zehirlenme hadisesi sonrası açık gıda satışının yasaklandığını biliyorduk. Bununla beraber başkanımız Mustafa Demir Trabzon Günleri için izin almıştı. Fakat son gün Bel-Tur müdürü ‘ben imzalamam’ diye kestirip atmış. Biz de zor durumda kaldık” şeklinde konuştu.

Feshane etkinliklerinde ağırlıklı ziyaret sebebi yöresel gıda satışının yapılmayacak olmasının Trabzon Günleri’ne ilgiyi etkileyip etkilemeyeceği merak konusu.

Karadeniz Manşet 

Top