logo
Akçaabat ilavesiyle çıkan Trabzon Dergisi, İstanbul’da bayilerde

Akçaabat ilavesiyle çıkan Trabzon Dergisi, İstanbul’da bayilerde

64 sayfalık Pulathane Akçaabat ilavesiyle çıkan Trabzon Dergisi, İstanbul’da bayilerde. Dursun Ali YILMAZ İSTANBUL-Akçaabat’ıyla yeni bir Trabzon

Dursun Ali YILMAZ

İSTANBUL-Akçaabat’ıyla yeni bir Trabzon

 

Trabzon Kültür Sanat Yaşam Dergisi, 2018’in ilk sayısında Akçaabat ekiyle bayilerde. Habertürk Ekonomi Yazarı Abdurrahman Yıldırım’ın ‘4 mevsim Karadeniz’de turizm’ başlıklı yazısı, dergide geniş olarak inceleniyor. Eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Erdoğan’a kırgın mı, değil mi, Abdullah Gül ile görüşüyor mu? Hepsi Trabzon Dergisi’nin 17.sayısında.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile sıradışı bir sohbet. Nuhoğlu, neyle mücadele edeceğini açıkladı, kimlere mesaj gönderdi? Kalandar Soğuğu filmi ile Mustafa Kara. Trabzon Maçkalı genç yönetmen, dünyanın en prestijli festivallerindenki tüm ödülleri topladı. Kalandar Soğuğu’nun başrol oyuncuları gerçek bir hemşire ve öğretmen.

 

Mustafa Kara’nın Karadeniz sineması, Trabzon ve Trabzonspor üzerine düşünceleri dikkate değer. Trabzon’dan iki büyük sanayici. ISO’da ilk ve ikinci 500’e giren Özgün Gıda ile Kebir’in başarı hikayeleri.

 

Genç bir başarı hikayesi de Ertuğ Özarman’dan. 30’lu yaşlarda nitelikli madencilik sektöründe olan genç bir Trabzonlu’nun, Trabzon’dan İstanbul’a uzanan öyküsü. Karadeniz mutfağı dendi mi Cemil Usta. Maltepe’deki  muazzam yerinde tüm İstanbul’a Karadeniz mutfağını sevdiren Cemil Usta’yı, Metin Kalkışım anlatıyor.

 

 

Trabzon’a bir dünya markası geliyor. Dünyanın en büyük kahve ve yemek kültürü Coffeeshop Company, çok yakında Trabzon’da açılıyor. Firmanın Türkiye’deki sahibi Ceyhan Pusmaz, Trabzon’a geliş hikayelerini anlatıyor.

 

Bürokraside geleceği parlak bir hekim ve eski Derince Belediye başkanı Doktor Aziz Alemdar. Doktor Alemdar’ın biyografisi bu sayının bir diğer önemli konusu.

 

Ulusoy markası prestij kaybetse de, Ali Osman Ulusoy, markayı eski güzel günlerine döndürmeye kararlı. Hülya Ulusoy ile hem babası hemd e Ulusoy markası hakkında güzel bir konuşma.

 

Fotografıyla tarih yapan bir adam Atilla Alp Bölükbaşı. Trabzon’daki en prestijli kitapları yapan isim. Gezgin, koleksiyoner ve fotoğrafçı. Bölükbaşı ile fotoğraf ağırlıklı söyleşi Melih Yıldız imzasıyla Trabzon Dergisi’nde…

 

Yazılarıyla Temel Hazıroğlu ve Sunay Akın, kitaplarıyla Heyamola Yayınları ve Ömer Asan. Hepsi bu kadar değil. Akçaabat dergisiyle Trabzon bu sayıda toplam 170 sayfa dolu dolu Trabzon.

 

Aytekin Akay’ın yayın koordinatörlüğünde çıkan Trabzon Dergisi’ne

www.trabzondergisi.comya da 0212 2580501 nolu iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Top