Bir Akyazımız Var Çözüm Masası - 444 9 054

Müdürlükler

AKYAZI’YA KYK GELİYOR…

Akyazı`da Devlet Hazinesine ait yerin tahsis işlemleri noktasında TOKİ`ye devredilmesi konusunda destek vererek toplamda12500 m2alanı 1 hafta içerisinde Tokiye devredecek olan Akyazı Belediyesi, 1 ay içerisinde Akyazı`da yapımına başlanacak 400 yataklı Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) binasının yapımı için büyük destek veriyor.

TOKİ yetkileri ve 400 yataklı Kredi Yurtlar Kurumu binası yapımını yüklenen müteahhit firma yetkilileri ile toplantıda görüşen Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan binanın yapımı ile ilgili olarak gerekli tüm detayları ve bilgileri aldı.

Yaklaşık 1 ay içerisinde Akyazı İnönü mahallesi 1 nolu parsel 380 ada Devlet hastanesi ile Spor Kompleksi arasında yapımına başlanacak olan 400 yataklı Kredi Yurtlar Kurumu yurt binası için çalışmalara ve yer tahsisine Akyazı Belediyesi büyük destek veriyor. İhale işlemleri yapılarak İstanbul`da bir müteahhit firmaya devir işlemleri tamamlanan 400 yatak kapasitesi yurt binası bodrum üzeri artı 3 kat şeklinde ile yapılacak. Projenin inşaat süresi 550 gün yani 18 ay olacak. Yaklaşık 1 ay sonra yapımı başlayacak olan Yurt binası yaklaşık bir buçuk yıl içerisinde tamamlanarak hizmete sunulacak.

Akyazı`da yapılacak 400 yataklı yurt hem ileriki yıllarda düşünülen 4 yıllık üniversite öğrencilerine hem de şu an ilçede öğrenim gören 2 yıllık yüksek öğrenim öğrencilere büyük fayda sağlayacak. Devlet öğrencilerine ücretsiz hizmet sağlayacak 400 yataklı yurt ilçenin eğitim hizmetlerinin artmasına ve öğrencilerin konaklama problemine çözüm olacak.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan 400 yataklı Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) binasının yapımı ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında ` İlçemize bu binayı kazandırabilmek adına büyük çaba sarf ettik ve sonucunu aldık. Bundan sonra da 400 yataklı Kredi Yurtlar Kurumu binasının yapımı esnasında Akyazı Belediyesi olarak üzerimize düşen ne vazife varsa yapmaya hazırız İlçemizin adeta bir lokomotifi haline gelecek olan 4 yıllık fakülte çalışmalarına da KYK`nın Akyazı`ya yapılması ile birlikte hız verilmiş olacaktır. Mevcutta eğitim ve öğretimine devam eden Meslek Yüksek okulumuzun yanında gelecek olan Fakülte`ye Alt yapı oluşturması açısından KYK yatırımını yerinde buluyoruz` dedi.